Vandens valymo būdai: šungitas

Pats seniausias, lengviausiai prieinamas ir populiariausias vandens valymo būdas yra vandens virinimas, tačiau jis nėra labai patogus, be to, nustatyta, kad virinant vandenį, žūva ne tik bakterijos, bet ir naudingi cheminiai elementai, kartu didėja sunkiųjų metalų, nitratų kiekis vandenyje. Kitas labai modernus ir patogus vandens valymo būdas yra vandens filtravimas specialiais prietaisais, pritaisomais prie krano arba kitokio pobūdžio filtrais. Šis būdas yra gerokai brangesnis, tiesa, filtras turėtų būti kokybiškas.

Vandenį galima valyti, pagerinti jo sudėtį ir natūralių gamtinių filtrų pagalba, pavyzdžiui, titnagu, magnetu, įvairiais mineralais ir pan. Gamtinių mineralų pagalba vanduo ne tik valomas, tačiau paverčiamas ir gydomuoju.

Vienas iš tokių valančių vandenį ir gydančių susirgimus mineralų yra šungitas.

Rusijoje, Sankt Peterburge, 1991 m. buvo pagaminti pirmieji filtrai su šungitu. Nuo tada šungito filtrai tapo labai populiarūs. Rezultatas – tūkstančiai laiškų apie tai, kad pavyko atsikratyti lėtinių gastritų, skrandžio opų, kepenų, kasos, inkstų ligų, o taip pat alerginių susirgimų.

Šungitas pasižymi ir stipriu antibakteriniu poveikiu: nukenksmina žarnyno lazdeles ir choleros vibrioną, šalina iš vandens fenolą, dioksiną ir kitus organinius teršalus bei suardo organinių junginių molekules.

Šungitas – unikalus mineralas, nes yra randamas tik vienoje pasaulio vietoje – Karelijoje, kuri yra Rusijos šiaurėje. Yra manoma, kad šis mineralas atsirado nukritus meteoritui. „Nežemiška“ kilmė nulėmė ir jo gydomąsias savybes. Tai, kas kenksminga, šungitas sugeria, o tai, kas naudinga, praturtina, koncentruoja ir atstato.

Ten, kur kasamas šungitas, veikia vienas seniausių vandens kurortų – Marcyalnyje Vody. Šis kurortas veikia nuo Petro I valdymo laikų. Jau tada buvo žinoma, kad vanduo, prasisunkiantis pro storą šungito sluoksnį, turi gydomųjų savybių. Rusų carai labai vertino Marcyalnyje Vody šaltinius. Tuometiniai rusų turtuoliai vykdavo prie tokių šaltinių gydytis.

Šaltinis: Šungitas – sveikatos akmuo (Vilnius, 2006)

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *