Rūgščių įtaka mūsų organizmui

Visų maisto produktų paskirtis – suteikti organizmo vystymuisi ir augimui reikalingas maistines medžiagas ir energiją. Skirtumas tarp gerų ir netinkamų maisto produktų pasireiškia pagal tai, kiek ir kokių organizmui kenksmingų atliekų susidaro iš šių produktų. Juo maisto produktas kokybiškesnis, tuo mažiau gauname rūgštinių atliekų ir daugiau rūgštis neutralizuojančių mineralinių, šarminių produktų. Šarminės medžiagos, neutralizuodamos rūgštines atliekas, organizmą valo, o rūgštinės – sudaro sąlygas organizmo rūgštėjimui ir užterštumui rūgštinėmis atliekomis.

Maisto produktus galima suskirstyti į rūgštinius, šarminius ir neutralius. Pastarųjų yra nedaug, tai – pasukos, kefyras, baltas cukrus, saulėgrąžų ir alyvuogių aliejus, alus. Rūgštiniai produktai yra mėsa ir jos gaminiai (ypač kepenys, sūdyta mėsa), žuvis ir jūros gėrybės (ypač krabai ir moliuskai), grūdai ir miltai (ypač avižų dribsniai, makaronai), permazano ir lydytas sūris, kiaušinių tryniai, pieno produktai (mažiau rūgštiniai), riešutai (ypač pistacijos, žemės riešutai). Daržovės (ypač špinatai ir kopūstai), vaisiai (ypač razinos, džiovintos figos ir serbentai), gėrimai (ypač daržovių sultys) yra šarminiai produktai, todėl jų reikia valgyti daugiau. Aliejai ir riebalai (pvz., marmeladas) yra nedaug rūgštiniai, labiau šarminiai produktai, tačiau ir šarmų yra nedaug.

Nustatyta, kad rūgštinės atliekos – bendra daugelio susirgimų priežastis. Kad gyventume, mūsų kraujas ir ląstelės privalo išlikti nežymiai šarminės. Todėl rūgštinių atliekų neutralizavimui organizmui reikalingos šarminės medžiagos. Negaunant šių medžiagų su maistu, organizmas juos „skolinasi“ iš kaulų. O tai – kaulų retėjimo (osteoporozės) pradžia.  Diabetą gali sukelti rūgštinių atliekų susikaupimas ties kasa. Šių atliekų neutralizavimui reikalingi šarminiai kalcio jonai. Jų trūkstant, insulino gamyba sutrinka. Viena iš aukšto kraujospūdžio priežasčių, taip pat, rūgštinės atliekos, dėl kurių kraujas tirštėja ir užkemša kapiliarus. Be to, šios atliekos kaupiasi ir kraujagyslių viduje. Organizmas stengiasi šias atliekų detales priklijuoti prie arterijų sienelių. Tai trikdo kraujo cirkuliaciją, prasideda širdies ligos, vystosi aterosklerozė. Padidėjus fizinėms apkrovoms, ar esant aukštam kraujospūdžiui, šios plūduruojančios atliekos gali būti išstumtos ir užkimšti smegenų kraujagysles. O tai reali insulto grėsmė. Šlapimo rūgšties druskoms kaupiantis sąnariuose vystosi artritas, podagra.

Kaip padėti organizmui atsikratyti šių teršalų? Tai gali būti tinkamai parinktas maistas, daugiau daržovių, šviežios sultys ar įvairūs maisto papildai. Tačiau tai ne visiems tinkamas kelias. O maisto papildai vartojami neatidžiai gali turėti ir neigiamos įtakos. Yra kur kas efektyvesnis būdas – tai šarminio vandens vartojimas. Vanduo be abejonės teikia didelę naudą organizmui. Jis yra gyvybės šaltinis. O jeigu vanduo praturtinamas šarminėmis savybėmis, tai nauda dviguba. Šarminis vanduo padeda atstatyti rūgščių ir šarmų balansą organizme. Jis neutralizuoja ir suskystina rūgštines atliekas ir tada jos lengvai šalinamos per inkstus.

Šarminio vandens gamybai paprastai naudojami vandens jonizatoriai. Vandens jonizatorių paprasta ir patogu naudoti namų salygomis. Prietaisas sudaro galimybę reguliuoti vandens šarmingumo lygį. Tai labai patogu, nes valant organizmą iš pradžių galima vartoti labiau koncentruotą šarminį vandenį, o vėliau koncentraciją reguliuoti pagal poreikį ir priklausomai nuo to, kokių produktų suvalgoma daugiau. Beje, prietaiso pagalba galima pasidaryti ir rūgštinio vandens („negyvo“) vandens. Klaidingai manoma, kad rūgštinis vanduo yra blogas ir kenksmingas. Taip nėra. Jo nerekomenduojama gerti, tačiau jis yra puikus natūralus baktericidas: naikina mikrobus, bakterijas, grybelius, dezinfekuoja. Juo galima tepti žaizdas, plauti vaisius, skalauti burną ir pan.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *