Skip to content

Patarimai, kaip taisyklingai valyti dantis

Norime turėti sveikus dantis ir gražią šypseną, todėl rūpinamės savo burnos švara, kruopščiai valome dantis, naudojame įvairias burnos priežiūros priemones, ne tik dantų pastą ir šepetėlį… Bet ar dažnai susimąstome, kaip iš tikrųjų reikia valytis dantis, kad nuvalytume visas apnašas? Kodėl reikia kruopščiai nuvalyti dantų apnašas? Ar reikia valyti ir liežuvį?

Odontologai jums atsakytų, kad jei norite turėti sveikus dantis, turėtumėte visada kruopščiai juos valyti. Jeigu nenuvalysite apnašų, tuomet iš seilių ir maisto likučių į apnašas nusės mineralai ir apnašos sukalkės, ilgainiui taps akmenimis. Bakterijos, gyvenančios apnašose, sudarys sąlygas dantenų uždegimui atsirasti, o po to ir perodonto ligoms išsivystyti. Kai kurios bakterijos paskatins karjeso atsiradimą.

Taigi dantų nepriežiūra – tiesiausias kelias dantų ligoms rastis.

Dažniausiai žmonės klausia, kiek laiko reikia valyti dantis. Odontologai į tokį klausimą atsako su šypsena, nes tikslaus laiko nėra nustatyta. Dantys turi būti nuvalyti švariai, todėl svarbesnis klausimas – kaip taisyklingai valyti dantis?

1. Pirmiausia dantis reikia valyti bent du kartus per dieną, ryte ir vakare, naudojant dantų pastą. Dienos metu po valgio dantis reikėtų skalauti specialiu skysčiu, naudoti tarpdančių siūlą, valyti vandeniu ir šepetėliu. Balinančią dantis pastą naudokite tik kartą per dieną. Vakare rekomenduojama valyti dantis ne tik šepetėliu, bet ir siūlu ar tarpdančių šepetėliu.

2. Dantų valymui patariama naudoti minkštą dantų šepetėlį.

3. Dantis reikia valyti sistemingai. Valomi visi dantų paviršiai:

4. Norint užtikrinti visapusišką burnos higieną, valyti reikia ne tik dantis, bet ir liežuvį, nes ant jo taip pat nusėda bakterija. Liežuvį galima valyti specialiu liežuvio valikliu.

5. Dantų valymą galima įvertinti specialios tabletės pagalba, kuri nudažys nenuvalytas apnašas mėlynai.

Jeigu apnašų vis gi nepavyksta pašalinti šepetėliu, reikėtų kreiptis į gydytoją-odontologą, kuris atliks burnos higieninį valymą.

Šaltinis: www.bukitesveiki.lt