Celiulitas: priežastys ir gydymas

Celiulitas – tai struktūriniai pasikeitimai poodiniame riebaliniame sluoksnyje, kurie sutrikdo mikrocirkuliaciją ir limfos atitekejimą. Tai – daugelio moterų priešas. Nežiūrint tyrimų gausos, dar nėra nustatytos tikslios celiulito atsiradimo priežastys.

Šiuo metu dominuoja keturios pagrindinės celiulito atsiradimo hipotezės:

Smulkiau galima išskirti tokius celiulito atsiradimo veiksnius:

Celiulitas gali atsirasti bet kurioje kūno vietoje kur yra riebalinio audinio sluoksnis, pavyzdžiui, dažniausiai – viršutinėje šlaunies dalyje, blauzdose ir sėdmenyse, kartais randamas krūtyse, juosmens dalyje, viršutinėje rankų dalyje, kakle. Celiulitas labiausiai būdingas moterims, nes jų organizme minėtose vietose yra didesnis riebalinio audinio kiekis.

Prieš gydant celiulitą, rekomenduojama nustatyti jo stadiją (etapą):

1 – akivaizdžių požymių nematyti, oda atrodo lygi ir švelni, tačiau vienas iš ankstyvojo celiulito pasireiškimo požymių yra lėčiau gyjančios mažos žaizdelės, įdrėskimai, mėlynės. Pakitimai vyksta lastelių lygyje.

2 – matomi požymiai – subliuškusios venos (taip vadinamos kraujagyslių žvaigždutės) ir nedideli ir pakitusios odos spalvos ploteliai. Apčiuopos būdu pastebima, jog dengiamasis audinys tapo stangrus ir kietas, o liečiant, – skausmingas

3 – skysčio susikaupimas šiame etape tampa būdingu audinių požymiu. Audiniai išbrinksta, pastorėja ir dėl to iškyla paviršiun plaukelių folikulai bei prakaito liaukos – oda tampa nelygi ir savotiškai panaši į „apelsino žievelę“.

4 – oda tose vietose šalta ir turi melsvą atspalvį, suspaudus, ypatingai skaudi. Lengvai pažeidžiamas gyslų vientisumas ir lengvai susidaro mėlynės, kurios atslūgsta gana negreitai.

5 – kraujas į celiulitinį audinį nebepatenka. Dėl metabolinių toksinų, susikaupusių kraujagyslių aplinkoje, jų spindis žymiai padidėja (daugiau priteka kraujo), todėl tarp šaltų celiulitinio audinio plotų atsiranda karštesnės vietos – „salelės“.

6 – riebalų šalinimas iš riebalinių ląstelių nebevyksta dėl nepakankamo jų aprūpinimo krauju. Riebalai kaupiasi, jų daugėja, baltyminės skaidulos darosi vis storesnės ir jų kiekis vis didėja. Riebalai, limfa ir baltyminės skaidulos sudaro stambius korėtus darinius – steatomas. Sudarydamos specifinius sustorėjimus bei iškilimus odos paviršiuje, šios steatomos „gadina“ ir visą figūrą.

Celiulito gydymas yra individualus procesas, mosklininkų, tyrinėjančių celiulito atsiradimo priežastis, dažnai vertinamas skeptiškai. Pasak jų, celiulitą gydyti yra labai sunku ir beveik neįmanoma. Netgi yra manančių, kad celiulitas yra normali būklė moteriai (estrogenų poveikyje jungiamasis audinys tampa elastingesnis ir plastiškesnis – tai reikalinga gimdymui, todėl riebalinės ląstelės ir prasiveržia pro jungiamojo audinio tinklelį).

Celiulito gydymas turėtų būti suprantamas kaip kompleksinis procesas, neužtenka vien tik masažuoti pažeistas celiulitu vietas įvairiais antceliulitiniais kremais ar serumais ir masažuokliais. Gydant celiulitą, reikėtų keisti patį gyvenimo būdą, pagalvoti apie tai, ką mes valgome ir geriame, kaip gyvename.

Keletas gydymo būdų ir patarimų:

1.  Visada gera nuotaika, šypsena, optimizmas, energija, streso pašalinimas įvairiais psichoterapijos metodais.

2. Derinti maisto produktus, atsisakyti produktų su sintetiniais maisto priedais, greito maisto, saldumynų (ypač naudojant masažus), kavos ir alkoholinių gėrimų, valgyti daug daržovių ir vaisių, tačiau vaisius patartina valgyti atskirai nuo kito maisto, skysčių gerti saikingai.

3. Reguliariai sportuoti, atlikti įvairius fizinius pratimus pėdoms, pilvo presui ir kojoms (tiktų tempimo pratimai).

4. Taisyklinga laikysena.

5. Aromaterapija – tai eterinių aliejų terapija. Rekomenduojama masažui naudoti migdolų ar riešutmedžio eterinius aliejus. Juos naudoti reikėtėų saikingai, nes manoma, kad per didelė eterinių aliejų koncentracija turi toksinį poveikį. Užlašinkite ant švarios celiulito pažeistos odos vietos keletą migdolų ar riešutmedžio aliejaus lašų ir lengvai, sukamaisiais judesiais jį įtrinkite (nuo kulkšnies srities kylant aukštyn).

6. Anticeliulitiniai kremai, serumai, geliai, aliejai daugiausiai tinka naudoti, kai celiulitas dar nėra labai ryškus (iki 5  etapo, stadijos). Aukščiausiose jo stadijose (5-6), kosmetikos priemonės, pasak specialistų, ne veiksmingos. Kosmetines priemones patariama naudoti reguliariai ir kartu atlikti masažą su masažine pirštine, šepečiu.

7. Masažų kompleksai (vakuuminis masažas taurių pagalba, vibracinis povandeninis, masažas ultragarsu ir kt.).

8. Terpentino vonių procedūros, kontrastingas dušas bei apsitrynimas rankšluosčiu.

9. Esant aukščiausioms celiulito stadijoms (etapams), prieš gydant patariama pasikonsultuoti su gydytojais, kosmetologais, kineziterapeutais, masažistais.

Celiulito gydymas yra individualus ir kompleksinis procesas, todėl kiekviena moteris turėtų pirmiausia suprasti, kas yra celiulitas ir kaip su juo galima kovoti įvairiose jo stadijose, pasikonsultuoti su specialistais ir ieškoti jai tinkamiausio būdo.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *