Alaus mielės – vartoti ar ne? Pliusai ir minusai

Alaus mielės kaip maisto papildas yra žinomas ir vartojamas gana seniai. Vieni vertina šį produktą kaip puikiai sutvarkantį ne tik odos, plaukų ar nagų problemas, bet kartu padedantį sureguliuoti mitybą, kiti teigia, kad mielės nepadeda ir netgi atvirkščiai, priaugama svorio, iškyla daugiau spuogų ant odos, nors turėtų jų mažėti, ir pan. Šiame straipsnyje norėtume panagrinėti kai kuriuos alaus mielių privalumus ir trūkumus.

Kodėl verta vartoti alaus mieles?

1. Tai 100 proc. natūralus produktas, be jokių priemaišų, pagamintas Lietuvoje!
2. Tai baltymų ir vitamino B šaltinis, todėl vartokite, jei patiriate stresą, nerimą, depresiją.
3. Stiprina imuninę sistemą.
4. Stiprina nagus, jie neskilinėja.
5. Stiprina plaukų struktūra.
6. Valo ir gydo odą (šunvotės, aknė). Reguliariai ir ilgai vartojant mielių produktus, pagerėja odos būklė (pašviesėja oda ir nyksta spuogai), o kai kuriems žmonėms teigiamas poveikis pasireiškia iš karto.
7. Vartoti galima ilgą laiką, nėra apibrėžto vartojimo termino.
8. Jei Jūsų apetitas sumažėjęs.
9. Diarėjos prevencijai.
10. Jei padidėjęs cukraus ir cholesterolio kiekis kraujyje.
11. Įvairus alaus mielių produktų pasirinkimas kiekvienam skoniui: nuo alaus mielių tablečių iki miltelių ar skysčio. Alaus mielių miltelius, dribsnius ir skystį organizmas pasisavina greičiau ir lengviau, be to, juos patogu vartoti su maistu (jogurtu, sultimis, dribsniais ir pienu, sriuba ir pan.).

Kodėl (kada) alaus mielių nevartoti?

1. Jei esate alergiškas (-a) mielėms.
2. Gali pasireikšti šalutinis poveikis: jautresniems gali pasireikšti migreninio tipo galvos skausmų; padidėti apetitas, o tai gali paskatinti daugiau valgyti, padidės svoris; gali berti.
3. Jei esate nėščia ar žindote kūdikį.
4. Mielių produktai yra nemalonaus kartaus skonio.

ĮDOMU!

Buvo atliktas dvigubai aklas tyrimas su placebu (kai nei gydytojas, nei pacientas nežino, kuris preparatas tikras, kuris – placebas), norint įsitikinti alaus mielių papildų efektyvumu gydant spuogus. Dalyvavo 139 žmonės. 74,3 % būklė pastebimai pagerėjo, 80 % – visai išgijo. Atsitiktinai parinkus 40 moterų, kurias vargina PMS, atliktas tyrimas su placebu ir mielėmis. Po 6 mėnesių padaryta išvada, kad alaus mielių poveikis efektyvesnis nei placebo. Beta laktaminiai antibiotikai sukelia diarėją. Buvo atliktas tyrimas su sunkiais ligoniais. 72 valandos prieš skiriant antibiotikus, vienai grupei duota placebo, kitai – alaus mielių. Rezultatas – 51 % išvengė diarėjos ir nepastebėtas joks šalutinis alaus mielių poveikis.

Taigi vartoti alaus mieles ar ne? Kiekvienas į šį klausimą turėtų atsakyti individualiai. Žmogus pirmiausia yra individas su savita organizmo sistema, todėl natūralu, kad, kas tinka vienam, dažnai tas netinka kitam. O geriausias būdas sužinoti, kas tau tinka, išbandyti…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *