Alaus mielės – natūralus papildas grožiui

Alaus mielės – tai mieliagrybių šeimos vienaląsčiai grybeliai, užauginti specialioje terpėje ir išdžiovinti. Tai visikai natūralus produktas, naudojamas alaus gamyboje, tačiau šiuo metu sparčiai populiarėjantis ir kaip puikus maisto papildas. Alaus mieles rekomenduojama vartoti ne tik gydantis, bet ir profilaktiškai, kasdien papildant savo mitybą naudingais vitaminais ir mikroelementais.

Užsienyje alaus mielės yra vartojamos gausiai, ypač populiarūs alaus mielių milteliai, kuriuos labai patogu vartoti, papildant dienos maisto racioną, pavyzdžiui, pabarstant į sriubą, jogurtą, salotas, košę ar vaikišką tyrelę. Be to, milteliai organizmo yra pasisavinami lengviau nei alaus mielių tabletės. Tuo tarpu Lietuvoje kai kurie alaus mielių produktai, pavyzdžiui alaus mielių dribsniai ir milteliai, yra naujovė.

Alaus mielės ypatingos savo sudėtimi, nes sausose alaus mielėse gausu visaverčių baltymų, praturtintų B grupės vitaminais (tiaminu, riboflavinu, biotinu, folio rūgštimi, pantotenu ir kt.) ir mikroelementais (chromu, kaliu, natriu, magniu, fosforu, siliciu, geležimi ir kt.).

B grupės vitaminai dalyvauja organizmo medžiagų apykaitos procesuose, stiprina imuninę ir nervų sistemą, yra svarbūs akims, kepenų veiklai, gleivinėms. B grupės vitaminai yra gražios odos, stiprių nagų ir žvilgančių plaukų šaltinis. Jie gerina odos būklę esant spuogams ir inkštirams. Dažnai pradėjus vartoti alaus mieles išsigąstama, kad padaugėja spuogelių ir vartojimas nutraukiamas, tačiau tai tik įrodo, kad oda valosi. Norint pasiekti gerų rezultatų, kad oda taptų švari ir graži, alaus mieles rekomenduojama vartoti ilgą laiką.

Iš alaus mielių galima pasiruošti ypatingų gydomųjų kaukių. Normaliai ir sausai odai rekomenduojama sutrinti 20 gramų šviežių mielių (ar miltelių), sumaišyti su arbatiniu šaukšteliu medaus bei šaukštu kvietinių miltų, į gautą masę įpilti 3-4 šaukštus šilto virinto pieno. Riebiai porėtai odai patariama ištirpdyti 20 gramų mielių (ar miltelių) nedideliame kiekyje kefyro, kol gausite tirštos grietinės konsistencijos masę. Mielių kaukes užtepti ant švarios odos ir laikyti 15-20 minučių, po to nuplauti šiltu vandeniu.

Be vitaminų, alaus mielėse yra chromo, kuris būtinas normaliam cukraus ir cholesterolio kiekiui kraujyje palaikyti, todėl alaus mieles rekomenduojama naudoti tada, kai yra padidėjęs cukraus ir cholesterolio kiekis kraujyje. Alaus mieles patartina naudoti ir esant stresui, nerimui ir depresijai.

Mielių baltymus sudaro 16 skirtingų amino rūgščių. Savo sudėtimi alaus mielių baltymai yra panašūs į gyvulinės kilmės baltymus. Jie gerai organizmo pasisavinami, puikios kokybės ir gali būti naudojami esant mitybos sutrikimams atsiradusiems dėl baltymų stokos ar didesnio jų poreikio intensyviai augant.

Taigi alaus mielės, dėl savo unikalios sudėties, yra vertingas mūsų mitybos papildas, tinkamas tiek sveikam, tiek sergančiam organizmui. Vertingiausi yra sausi alaus mielių produktai. Taip pat svarbu įsidėmėti, kad norint sustiprinti imunitetą bei pagerinti odos, plaukų ir nagų būklę, alaus mielių papildus reikia vartoti kasdien ir reguliariai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *